Газ Клуб БГ

• август 21, 2019, 06:53:06 am
  • Добре дошъл/дошла, Гост
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Колани  (Прочетена 2886 пъти)

триод

• Newbie
  • *
  • Публикации: 38
Колани
« -: февруари 22, 2016, 12:20:22 am »

Търся неавтоматични предпазни колани от старите произведени в България ,които се закопчават на едно кръгло желязо което е захванато от двете страни на тунела.Едно време се срещаха често но сега не мога да намеря от тях.Няма да откажа и оригинални неавтоматични за Волга.
« Последна редакция: февруари 22, 2016, 12:22:27 am от триод »
Активен

победовод

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 65
Re: Колани
« Отговор #1 -: февруари 22, 2016, 08:41:27 pm »

В Илиенци в Автотрансснаб събират коли за скраб ,звънни им по телефона,но по добре иди на място.Мисля че там ще намериш каквото ти трябва.

П.П. Оригинални колани за Волга не е имало никога.Просто в съветско време се предлагаха Естонски универсални колани които се слагаха на всички съветски коли по онова време,също както и нашите.Аз лично други неавтоматични колани,освен Естонските и нашите не съм виждал по онова време,нито у нас,нито където съм ходил в Съветския съюз.
« Последна редакция: февруари 22, 2016, 10:18:02 pm от победовод »
Активен

триод

• Newbie
  • *
« Отговор #2 -: февруари 22, 2016, 10:27:44 pm »

Благодаря за информацията колега.
Активен

победовод

• Jr. Member
  • **
« Отговор #3 -: март 07, 2016, 08:27:30 pm »

Колега,онзи ден сложих на моята Волга автоматични съветски колани.Според мен,това е оптималния за нас вариантЧудесни колани са,  като ги сложиш не те ограничават в движенията и нямаш грижа да ги закачаш след това.Ако решиш да минеш на този вариант,ще ти кажа някои тънкости,които аз не ги знаех и тъй като тук не намерих човек който е в час,се наложи да поровя при руснаците,докато си изясня нещата за мен и да ги сложа успешно.
Активен

триод

• Newbie
  • *
« Отговор #4 -: март 09, 2016, 11:53:51 pm »

Аз навремето на предишната ми Волга  бях монтирал автоматични колани от някакъв западен автомобил и след малко преработка нещата се получиха.В момента съм с неавтоматични колани защото такива имах подръка и монтирането им беше по-лесно,но на единия му се счупи някаква пружинка и не може да се закопчава.Затова търся същия български неавтоматичен колан.А иначе съм решил по натам да монтирам автоматични колани от Лада Нива защото мисля че те ще паснат най-добре на Волга ГАЗ-24 защото са за външен монтаж,а не се вграждат в колонката като на ГАЗ-2410.
« Последна редакция: март 10, 2016, 12:04:33 am от триод »
Активен

Stefcho

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 86
« Отговор #5 -: март 10, 2016, 12:52:23 pm »

От Алеко също би трябвало да паснат без проблем.
Активен

победовод

• Jr. Member
  • **
« Отговор #6 -: март 10, 2016, 08:16:34 pm »

Аз също сложих от Лада 2107 на ГАЗ 2410.Сложих ги външно, в колоната не влизат.Просто ГАЗ 2410 идваха у нас без колани,поне моята я взех така,а нови за 2410 няма.Поне на този етап не ми се занимава да търся в Русия,затова сложих тези от седмицата,всичко стана чудесно.
Активен