Газ Клуб БГ

• октомври 20, 2021, 08:41:14 pm
  • Добре дошъл/дошла, Гост
Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

!!!Важно!!! http://gazclub-bg.org/index.php?topic=1462.0

Автор Тема: Форкамерен двигател ЗМЗ 4022.10  (Прочетена 61 пъти)

Stefcho

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 85
Форкамерен двигател ЗМЗ 4022.10
« -: септември 11, 2021, 10:56:04 am »

Предполагам повечето от вас са чували за това чудо на техниката и вероятно са чели нещо по въпроса. Става въпрос за така наречения Форкамерен двигател, който е бил разработен и основно се е монтирал на Газ 3102. Наскоро в сервиза в който работя клиент донесе глава от такъв двигател за ремонт. Бях чел за това съоръжение, но не го бях виждал на живо. Всъщност, до колкото ми е известно, долната част на мотора си е стандартен ЗМЗ 402. Особеното е главата и горивоподаващата система.
Всмукателен, изпускателен клапан, пружини, талерки, контрички и водачи са стандартни, както на нормален 402, което е добре, защото няма проблем с намирането на части при ремонт на главата. Особеното е наличието на трети клапан със собствен механизън, който подава горивовъздушната смес в така наречената предкамера, където тя се възпламенява от свещта и през два малки отвора вече горящата смес навлиза в цилиндъра. Системата доста ми прилича на старото поколение дизели с предкамера.
Активен

Stefcho

• Administrator
  • Jr. Member
  • Публикации: 85
Re: Форкамерен двигател ЗМЗ 4022.10
« Отговор #1 -: септември 17, 2021, 03:51:44 pm »

Добавям още малко снимки,които да илюстрират за какво говоря. Предният път не се получиха нещата по някаква причина.
Активен